Vljudno prosim vse člane kluba, da predlagajo kandidate za predsednika in podpredsednika BK Branik

Prav tako prosim, da najkasneje do 16. maja 2006 sporočite imena kandidatov na e-mail naslov

Športni pozdrav !

Maribor 03. 05. 2006

Predsednik: Martin Dover

Rezultati z 3. mednarodnega badmintonskega turnirja

Turnir je v celoti potekal na nivoju, potrdila pa se je pričakovana visoka udeležba. Kljub našim prizadevanjem so spet Avstrijci osvojili vsa prva mesta...

SLIKE - REZULTATI

3. Mednarodni badmintonski turnir

Dne 18.2.2006 bo v novi hali Center Draš (do katere je mogoč dostop s ceste, ki pelje do hotela Habakuk, ali preko parkirišča pod hotelom Arena na Snežnem stadionu) potekal mednarodni turnir v dvojicah pod vodstvom badmintonskega kluba Branik. Več o tem v razpisu, vse podrobnosti o turnirju pa si lahko pogledate na www.branik.tk

1. Ekipni turnir A in B

Dne 10.12.2005 je potekal ekipni turnir v športnem centru Bit v Ljubljani. Branik je tam zastopalo 5 igralcev ( Daniel Klančar, Žiga Zavrl, Uroš Velec, Anja Simreich in Živana Hohnjec), ki so osvojili 5.mesto (rezultati - slike). Turnir je bil v celoti slabo organiziran, edini plus ki mu ga lahko pripišemo, je ta, da se je začel točno ob uri. V izredno hladni dvorani je nastopilo samo 8 ekip (2 v A in 6 v B). Organizatorji bi lahko spremenili sistem tako, da bi se vsi bolj naigrali, če so že na njihovi spletni strani obljubljali večje število tekem in več dvobojev. Omeniti je še potrebno priganjanje igralcev v igro, nenadna ugasnitev luči pred iztekom turnirja in še kaj bi se našlo. Prvo mesto je pa vendarle odšlo na Štajersko (zmagal je BK Kungota).

Pokalni Božični turnir v Kungoti

Dne 26.11.2005 je bil v organizaciji Badmintonskega kluba Kungota 4. prijateljski pokalni dvoboj ( Pokalni Božični turnir) med veterani Badmintonskega kluba Branik in domačimi. tokrat so bili zmagovalci igralci Branika ki so zmagali 9:5 in izenačili skupni rezultat na 2:2(rezultati - slike). Zahvaljujemo se BK Kungota za vzorno organizacijo in privlačne dvoboje. Vsakoletni turnirji se igrajo po naslednji formuli:

2xMS; 2xŽS; 2xŽD; 4xMD; 4xMIX

Lokalni turnir v Gamlitzu

Dne 5.11.2005 se nas je 9 Branikovcev (skupaj 10 Slovencev) odpravilo v Gamlitz na turnir dvojic ( več podobnih turnirjev bi si želeli tudi v Sloveniji). Na dobro organiziranem in precej močnem tekmovanju so naši tekmovalci 'ukradli' 3 stopničke Avstrijcem. Čestitamo! Uvrstili so se sledeče:

Daniel Klančar/Martin Pavlin 2.mesto moške dvojice

Borut Jakovac/Matjaž Adler 3.mesto moške dvojice

Živana Hohnjec/Uroš Velec 2.mesto mešane dvojice

Nekaj slik s tekmovanja si lahko ogledate v galeriji .

2.C Turnir na Ptuju

Dne 29.10 je potekal 2.C turnir, ki ga je organiziral BK Ptuj. Bila je zelo močna konkurenca in po dolgem času smo videli tekmovanje med dekleti na Ptuju. Naš klub je zastopalo 7 igralcev.

3.mesto: Simon Kezele (Mladost)

Ostali naši so se uvrstili: Žiga Zavrl - 6.mesto, Boštjan Petelinc - 8.mesto, Uroš Velec - 12.mesto, Tomislav Krga - 13-16.mesto, Iztok Rozman - 13-16.mesto

1.B turnir v Mirni

V nedeljo, 18. 9. 2005, je na Osnovni šoli Mirna na Mirni na Dolenjskem potekal 1. B turnir. Udeležilo se ga je lepo število tekmovalcev, ki so odigrali zanimive in dobre dvoboje. Tudi BK Branik je imel svoje predstavnike na B turnirju. Pri dekletih nas je zastopala Anja Simreich, ki je na koncu zasedla 6.mesto, pri fantih pa je Žiga Zavrl bil 7. Čestitamo!

1.C turnir v Kungoti

Dne 11.9 je v športni dvorani Hlade potekal 1.C turnir, ki ga je organiziral Badmintonski klub Branik. Udeležba je bila precej nizka, 5 deklet in 14 fantov ( kar smo sicer za C-turnirje že vajeni ), samo tekmovanje pa je potekalo na športnem nivoju.